გამოფენა ზუგდიდის სამხატვრო გალერეაში
24 თებერვალს ზუგდიდის სამხატვრო გალერეაში გაიხსნა ბათუმის ნ.კანდელაკის სახელობის სამხატვრო სკოლის მოსწავლეთა ნამუშევრებისა და აჭარის მხატვართა კავშირის მხატვრების ბლიც-გამოფენა, სადაც წარმოდგენილი იყო ხელოვნების უნივერსიტეტის პროფესორ-მასწავლებლების: ქეთევან ფილიპოვას, მიხეილ კვაჭაძის, ბექა ბოლქვაძის, ქეთევან ვაჩეიშვილის, მაია გერსამიას, ნოდარ კვირკველიას, გელა გორგილაძის ნამუშევრები.
გადაეცათ საპატიო სიგელები
ხელოვნების უნივერსიტეტის ასოცირებულ პროფესორი მიხეილ კვაჭაძე და უფროსი მასწავლებელი ქეთევან ფილიპოვა-კვაჭაძე ნაყოფიერი პედაგოგიური და შემოქმედებითი საქმიანობისთვის დაბადების 60 წლის იუბილესთან დაკავშირებით დაჯილდოვდნენ ხელოვნების უნივერსიტეტის საპატიო სიგელით.
ვულოცავთ ქალბატონ ქეთევანსა და ბატონ მიხეილს საიუბილეო თარიღს და ვუსურვებთ შემოქმედებით წარმატებებს.
გადაეცათ სერთიფიკატები
ხელოვნების უნივერსიტეტის ახალი შენობის არქიტექტურულ ესკიზებზე აქტიური მუშაობისათვის გამოეცხადათ მადლობა და გადაეცათ სერთიფიკატები შენობა-ნაგებობათა არქიტექტურის სპეციალობის სტუდენტებს: ლია გელოვანს, ნათია ჩიტაძეს, ნანა ყიფშიძეს, თეა ფუტკარაძეს, ჯიმშერ ჯიხვაძეს, ელინა წითელაძეს, ლაშა სამსონიას, პედაგოგებს: გიორგი რამიშვილსა და მარტა ჩიკაშუას.
ყურადღება - სტუდენტთა დასაქმება!
23 თებერვალი 2016 წელი
საქართველოს შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სამინისტროს საჯარო სამართლის იურიდიული პირი სოციალური მომსახურების სააგენტო პროფესიული და უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების სტუდენტთა დასაქმების ხელშეწყობის მიზნით აქვეყნებს ვაკანსიების ჩამონათვალს სტუდენტთათვის. ვაკანსიით დაინტერესებული პირი, იმისათვის რომ მონაწილეობა მიიღოს დამსაქმებლის მიერ ორგანიზებულ შერჩევის პროცესში, აუცილებელია რეგისტრირებული იყოს შრომის ბაზრის მართვის საინფორმაციო სისტემაში (www.worknet.gov.ge) და მასზე გაიცეს „სამუშაოს მაძიებლის საგზური“ სოციალური მომსახურების სააგენტოს დასაქმების პროგრამების დეპარტამენტის ან მოქალაქის საცხოვრებელი ადგილის მიხედვით ტერიტორიული ერთეულის მიერ.
დამატებითი ინფორმაციის მისაღებად მიმართეთ დასაქმების პროგრამების დეპარტამენტს შემდეგ ელ.ფოსტაზე tjgerenaia@ssa.gov.ge .