16 მარტს ხელოვნების უნივერსიტეტის საკონფერენციო დარბაზში გაიმართა BIAFF-ის კინოფესტივალის მენეჯმენტის მიერ ინიცირებული პროექტის პრეზენტაცია - “ბათუმში კინოჩვენებებისთვის ალტერნატიული სივრცეების შექმნა”.
ბათუმის სახელმწიფო საზღვაო აკადემიასა და ხელოვნების უნივერსიტეტს შორის, ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა, რომელიც ორი უმაღლესი სასწავლებლის დამეგობრებას და საერთო პროექტებში მონაწილეობას ისახავს მიზნად. შეხვედრაზე რექტორებმა ერთობლივ ღონისძიებებზე ისაუბრეს.
სპეციალური ფასდაკლება სტუდენტებისათვის
თბილისის ოპერის სახელმწიფო თეატრის ადმინისტრაციისა და უშუალოდ მისი სამხატვრო ხელმძღვანელის, დავით კინწურაშვილის გადაწყვეტილებით, თეატრში ამოქმედდა ბილეთებზე სპეციალური ფასდაკლება სტუდენტებისათვის. ამიტომ, საგანგებოდ მათთვის, საოპერო და საბალეტო სპექტაკლების ბილეთი პრემიერაზე 10, ხოლო სხვა სპექტაკლებზე 5-7 ლარი ეღირება.
თეატრმა უკვე გამოყო 100 ბილეთი თითოეულ სპექტაკლზე, როგორც თბილისის, ასევე რეგიონებში არსებული უმაღლესი სასწავლებლების სტუდენტებისათვის. ოპერის სალაროში ბილეთების შეძენისას აუცილებელი პირობა მხოლოდ სტუდენტის ბილეთის წარდგენაა.