გაცნობებთ, რომ 17 აპრილს თბილისში, ჩატარდება „განათლების საერთაშორისო გამოფენა - თბილისი 2016“. გამოფენა ტარდება მათთვის, ვინც დაინტერესებულია ამერიკასა და ევროპაში სწავლით, სტიპენდიებისა და გრანტების მიღებით, სტაჟირებით, საზაფხულო სკოლებით, სხვადასხვა სასწავლო პროგრამით. გამოფენაში მონაწილეობას მიიღებენ მსოფლიოს სხვადასხვა ქვეყნის კერძო და სახელმწიფო სასწავლებლები
გიორგი კეკელიძის საჯარო ლექცია
16 აპრილს, ხელოვნების უნივერსიტეტის საკონფერენციო დარბაზში საქართველოს პარლამენტის ეროვნული ბიბლიოთეკის გენერალური დირექტორი, მწერალი, პრემია „საბას“ პრემიის ლაურეატი, წინანდლის პრემიის ლაურეატი, ელექტრონულ ბიბლიოთეკა lib.ge-ს დამფუძნებელი გიორგი კეკელიძე გამართავს საჯარო ლექციას თემაზე "განათლების მნიშვნელობა". საჯარო ლექცია გაიმართება საქართველის პროფესიული განვითარების ცენტრის/GPDC ორგანიზებით. ლექცია 16:00 საათზე დაიწყება. დასწრება თავისუფალია. დამატებთი ინფორმაციისთვის დაუკავშირდით პროფესიული განვითარების ცენტრის რეგიონული ოფისის მენეჯერს - ქეთევან დუმბაძე 599346634
ქართული ენის დღეს მიეძღვნა
ქართული ენის დღეს მიეძღვნა ლიტერატურულ-მუსიკალური კომოპოზიცია, რომელიც ხელოვნების უნივერსიტეტის სტუდენტებმა აკაკი წერეთლის სამშობლოში სხვიტორში ჩაატარეს. სტუდენტებმა და პროფესორ-მასწავლებლებმა დაათვალიერეს აკაკი წერეთლის სახლ-მუზეუმი, შემდეგ, ჯგუფის ხელმძღვანელის, მეტყველების პედაგოგის, პროფესორ თამილა მეიშვილის ხელმძღვანელობით, სტუდენტებმა წაიკითხეს აკაკი წერეთლისა და სხვა ქართველ პოეტთა ლექსები, შეასრულეს აკაკის ლექსებზე შექმნილი სიმღერები.