გამოცხადდა კონკურსი 2025-2026 სასწავლო წლის შემოდგომის სემესტრისთვის საერთაშორისო მობილობაში მონაწილეობისათვის ბხსუ-ს საბაკალავრო საგანმანათლებლო პროგრამების სტუდენტთა შერჩევის მიზნით
სსიპ-ბათუმის ხელოვნების სახელმწიფო უნივერსიტეტი აცხადებს კონკურსს 2025-2026 სასწავლო წლის შემოდგომის სემესტრისთვის აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის განათლებისა და სპორტის სამინისტროსა და ბხსუ-ს შორის გაფორმებული ურთიერთთანამშრომლობის შესახებ შეთანხმების ფარგლებში, ევროპის უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში, საერთაშორისო მობილობაში მონაწილეობისათვის ბხსუ-ს საბაკალავრო საგანმანათლებლო პროგრამების სტუდენტთა შესარჩევად
I. კონკურსის ჩატარების ვადები
• კონკურსში მონაწილეობის მსურველთა  საკონკურსო დოკუმენტაციის მიღება იწარმოებს 2025 წლის 20 მარტიდან 27 მარტის ჩათვლით (17.00 საათი) ელექტრონულად შემდეგ მისამართზე: info@batu.edu.ge  ან მატერიალური სახით 10.00 საათიდან 17.00 საათამდე (გარდა შაბათ-კვირისა) ადამიანური რესურსების მართვისა და საქმისწარმოების სამსახურში (ქ.ბათუმი, ზ.გორგილაძის/ვაჟა-ფშაველას ქ. №19/32, პირველი სართული, ოთახი №103)
• ტესტირება ინგლისურ ენაში B2, იმ კონკურსანტთათვის, რომლებმაც განაცხადში არ წარმოადგინეს უცხო ენის ცოდნის დამადასტურებელი სათანადო დოკუმენტი - 2025  წლის 31 მარტი;
•  საკონკურსო კომისიის მიერ საკონკურსო დოკუმენტაციის განხილვა, შეფასება და კანდიდატთა გასაუბრება კომისიასთან - 2025  წლის 07 აპრილი;
•  ბხსუ-ში ჩატარებული კონკურსის შედეგად შერჩეული კანდიდატების შესახებ ინფორმაციის (სტუდენტთა წარდგინება უცხოეთის შესაბამის უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებაში) გაგზავნა მიმღებ უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში - არაუგვიანეს 2025  წლის 14 აპრილი.
II. საკონკურსო პირობები
კონკურსში მონაწილეობის მიღების უფლება აქვს:
• აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის ადმინისტრაციულ ტერიტორიაზე კონკურსის გამოცხადებამდე არანაკლებ ერთი წლით ადრე  რეგისტრირებულ საქართველოს მოქალაქეს, რომელიც არის  ბხსუ-ს აქტიური სტატუსის მქონე ბაკალავრიატის საფეხურის II, III, IV , V ან VI სემესტრის სტუდენტი (საკონკურსო განაცხადის წარდგენის პერიოდისათვის);
•    სტუდენტს, რომლის GPA არის არანაკლებ   2.5;